מילוי קמטים, עיצוב ופיסול הפנים

קמטים ,מילוי וטיפול בקמטים והצערת עור הפנים

הופעה של קמטים , קמטוטים, קווים וחריצים באזורים שונים בפנים, בצוואר, בגב הידיים ובמקומות נוספים הינם חלק מתהליך ההתבגרות הטבעי.
הקמטים נגרמים עקב שינוי במרכיבי העור, בעקבות חשיפת יתר לשמש, ובעקבות ההשפעות המצטברות של כח המשיכה ותנועות שרירי הפנים.
על רקע זה התפתחו טיפולים שונים לשם מניעת קמטים, העלמת ומילוי קמטים, הצערת עור הפנים וחידוש עור הפנים. טיפולים אלו כוללים בין היתר תכשירים קוסמטיים להשבת לחות ורעננות העור, השלמת חוסרי נפח באזורי הקמטים בעור הפנים , טשטוש ומילוי  קמטי ההבעה, קילוף [פילינג] עור הפנים בדרגות שונות ובאמצעים שונים, וטיפולים שמטרתם חידוש העור ומיצוקו על ידי השראה של יצירת קולגן מוגברת – Collagen Induction Therapy (CIT).

מילוי קמטים
קמטים ניתנים לטיפול וטשטוש על ידי תוספת של חומר מילוי לתוך רקמת העור העמוקה. תוספת הנפח גורמת להפחתה בעומק הקמט.
תכשירים המבוססים על חומצה היאלורונית או קולגן, שהם המרכיבים הבסיסיים של רקמת העור, הם התכשירים שהשימוש בהם הוא הנפוץ ביותר. מילוי קמטים באמצעות חומרים אלו, מאפשר קבלת תוצאות מוצלחות ואינו מלווה בתופעות לוואי למעט בצקת קלה ותחושת אי נוחות קצרת מועד. השפעתם של חומרי מילוי אלו הינה זמנית ונאמדת לרוב במספר חודשים עד שנה.

קיימים גם חומרי מילוי מלאכותיים שהשפעתם קבועה, אך השימוש בהם עלול לגרום לתופעות לוואי חמורות ובלתי הפיכות, כגון יצירת גרגור והופעת בליטות באזורים המטופלים ובסמוך אליהם, ולפיכך אינם בשימוש רווח.  הזרקה של שומן עצמי לצורך מילוי קמטים מאפשרת פיתרון לטווח ארוך יותר ולעיתים אף באופן קבוע, אך כיוון שדורשת נטילת שומן מאזור גוף אחר, אינה רווחת כטיפול עצמאי אלא משולבת כחלק מהתערבות ניתוחית נרחבת יותר.
טיפול מילוי קמטים הינו קצר יחסית ואורך כ 20-30 דקות,זמן ההחלמה קצר ביותר, וככלל ניתן לחזור לפעילות רגילה עם תום הטיפול.
משך ההשפעה של טיפול בקמטים באמצעות חומרי מילוי משתנה בין מטופל למטופל. לאחר מספר חודשים קיימת אפשרות לחזור על הטיפול.

צרו קשר ונחזור 
אליכם בהקדם!

טשטוש ומילוי קמטי הבעה

קמטים במצח, חריצים במצח , קמטים סביב העיניים, וחלק מהקמטוטים סביב לפה ובסמוך לזויות הפה  נגרמים על ידי השרירים האחראיים על הבעות הפנים. על ידי הפחתה בהתכווצותם של שרירים אלה ניתן לגרום להפחתה והעלמה זמנית של קמטים קודמים ומניעת יצירה של קמטים חדשים.קילוף עור
פילינג מכני, קילוף מכני, קילוף כימי או פילינג בלייזר , הינן דרכים שונות ליצירת פציעה מבוקרת של העור, הגורמת לתחילת תהליך ריפוי במהלכו נוסף נפח לרקמת העור העמוקה ומתחדשת רקמת האפידרמיס בעור, שהינה ככלל חלקה יותר ובעלת מראה בריא וצעיר יותר ומופחת קמטים. 
הטכניקה משמשת בדרך כלל לטיפול בקמטים, טיפול בצלקות אקנה חמורות, גבשושיות ופגעי עור אחרים.
צמיחת העור החדש מתחילה בדרך כלל כבר כעבור מספר ימים – לרוב ימים בודדים עד 10 ימים מיום הטיפול. העור החדש ייראה בתחילה בצבע ורדרד אדמדם ובימים שלאחר הטיפול עשוי המטופל להרגיש בתחושת צריבה מסויימת, ברגישות ובנפיחות באיזור שטופל. תוך חודשיים לערך יתחיל העור לקבל גוון טבעי יותר – עד לקבלת גוון טבעי, ניתן להשתמש במייקאפ. 
בתקופת ההחלמה קיימת חשיבות רבה להימנעות מחשיפה לשמש ולשימוש בקרם הגנה בעל מקדם גבוה, בשל פגיעותו הרבה של העור המתחדש.
תוצאות הטיפול אינן בלתי מוגבלות, ואין ביכולתו של פילינג לשקם לחלוטין צלקות אקנה קשות, או קמטים עמוקים. עם זאת, הטיפול גורם לשיפור במראה העור למשך מספר שנים.


טיפולים להצערת ומיצוק העור ע"י Collagen Induction Therapy
גירוי העור לייצור של קולגן ואלסטין, החלבונים המעניקים לעור את נפחו, ואת תכונותיו האלסטיות, ניתן להשגה במספר רב של דרכים. היות שחלבונים אלה נוצרים בדרמיס, שהיא השכבה העמוקה בעור, מירב השיטות לגירוי הדרמיס כרוכות בפגיעה בשכבה השטחית של העור – האפידרמיס, ולפיכך מלוות בדרך כלל בתהליך החלמה בנמשך ממספר שבועות ועד למספר חודשים, כפי שתואר מעלה.
טיפול Microneedling, באמצעות מכשיר הדרמרולר גורם לגירוי של הדרמיס ללא יצירת נזק ממשי לשכבת האפידרמיס.
גירוי השכבה העמוקה של העור, האחראית לתהליכי ייצור החלבונים, נגרם ע"י מחטים רבות ועדינות מאוד החודרות ומנקבות את השכבה הקרנית בלי גרימת נזק משמעותי לתאים וגורמות להשראה של תהליך ריפוי מקומי. לאחר מספר טיפולים נוצר משטח שלם של קולגן, המשיב לעור את נפחו גמישותו וחיוניותו, משפר את מראהו.
טיפול במיקרו-מחטים עדינות מאוד ניתן לביצוע עצמי על בסיס קבוע ומשמש בנוסף באמצעי לשיפור יכולת החדירה של תכשירים קוסמטיים לעור.
טיפול Needling הנעשה ע"י רופא מומחה באמצעות מכשיר המצויד במחטים מעט ארוכות יותר ותחת אלחוש מקומי, עשוי להביא אף לטשטוש קמטי עור ושיפור מראה של צלקות.